Ворохта – перлина серед карпатських гір

Карпатські гори – одне з найпрекрасніших місць України. З Карпатами пов’язані містичні і магічні історії через те, що вони так і манять своїми чарівними і таємничими лісами, долинами і схилами. З усього Карпатського різноманіття дуже важко виділити найвизначніші місця, але Ворохта по праву може претендувати на звання одного з найкрасивіших курортних місць.
Поселок ВорохтаВорохта – це невелике селище. Знаходиться він на південному заході Івано-Франківської області, в верхньому гирлі гірської річки Прут. Перлина Українських Карпат розташувалася на висоті 850 м над рівнем моря. Селище знамените тим, що тут є центри по навчанню і підготовці спортсменів з біатлону, стрибків з трампліну, а також гонок на лижах. Ворохта є однією з найбільш відвідуваних здравниць України завдяки своїм мальовничим природним пейзажам гір, кліматичним умовам, пам’яткам історії та архітектури. Недалеко від Ворохти знаходиться найвища вершина – Говерла, озеро Несамовите, а також знаменита гора Піп Іван з науковою обсерваторією.

Коротка історія

природа в ВорохтеІсторія цього селища своїм корінням сягає вглиб XVII століття. Приблизно в 1820 році з’явилися перші позмінні згадки про курорт. Згідно з переказами, в цьому гірському поселенні щоб уникнути служби в царській армії і участі в жорстоких боях, переховувався солдат на прізвище Ворохта. Втікач виявився досить доброю, сердечною і мудрою людиною. До того ж він був досить освічений і володів ткацьким ремеслом. Люди полюбили солдата. У Ворохти не було свого житла, тому жителі села з радістю приймали його на час в своїх будинках. За дах над головою і хліб він розплачувався тим, що навчав господарів ткацького ремесла. Так звістка про цю людину розлетілася по окрузі та прославила невелике село. Після смерті солдата люди перейменували своє селище в Ворохту.

Знамениті споруди, пам’ятки і місця

Але на цьому не зупиняється розвиток селища. І ось, влітку 1884 року в маленькому гірському селі починається будівництво залізничного сполучення, що сприяло перетворення невеликого поселення в справжній туристичний центр. Основні труднощі, з якими довелося зіткнутися будівельникам того часу – це побудова між гірськими хребтами віадука, що вважається і в наші дні одним з найскладніших споруд в Європі. Так як міст проходив в місці повороту залізниці і розширенні русла річки, його довелося будувати досить протяжним. Загальна довжина віадука досягає 130 м, довжина найбільшої арки дорівнює 65 м.  Кам'яна міст у Ворохті

Саме цей Ворохтинський міст відноситься до одних з найдовших залізничних мостів з каменю в Європі. У селища побудовано два таких арочних моста.

Також Ворохта не залишить байдужими цінителів церковного мистецтва. У селищі зведено дві церкви. Перша церква була побудована в селі Яблуниця приблизно в 1654-1657 роках і носить ім’я Петра і Павла. У 1780 році її переносять в Ворохту. Церкву можна сміливо назвати пам’ятником дерев’яної гуцульської архітектури XVII століття. При її побудові не було забито жодного цвяха, а фрагменти оригінальних настінних розписів, які збереглися, – і по цей день вражають своєю красою. Біля колишньої дзвіниці, яка стоїть поруч з церквою, зараз розташована експозиція духовного музею.
На початку 1900-х років в Ворохті розпочало роботу Вчительське житло , де проводили своє дозвілля вчителі. У 1937-1939 роках організовується селянська школа молоді, в якій проводилися навчання по аграрному ремеслу і різноманітним умінням.
Пейзажи ВорохтыУ складі Австро-Угорщини основний акцент по розвитку Ворохти робився на туристичну область. Основні кошти вкладалися в будівництво курортів і будинків відпочинку. Після того, як селище увійшло до складу Польщі, розвиток Ворохти переходить в спортивне русло. У цей час починає свою діяльність Організація «Друзі Гуцульщини», яка складалася з польських любителів лиж і гуцулів. Саме вони організували будівництво першого трампліна за таким же проектом, як і в столиці польського лижного центру – Закопане. До 1930-ому році у Ворохті вже побудовано два трампліни – дитячий і дорослий. Але своє широке визнання курорт отримав лише в 1957 році після того, як тут відкрилася школа з гірськолижного спорту. Потім селище перетворюється в центр по підготовці майбутніх олімпійських чемпіонів і улюблене місце відпочинку активних туристів . На сучасному етапі свого існування Ворохта – один з більш відвідуваних і відомих гірськолижних курортів України.

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X