Похід “Сванетія – похід про який Ви мріяли!”

Вже традиційно у вересні ми подорожуємо у величний Кавказ, а саме у мальовничу Сванетію! Сванетія – край гостинних людей, високих веж, гострих засніжених вершин, просторих річкових долин, мальовничих панорам Кавказьких гір. Ви отримаєте незабутні емоції від цього регіону Грузії. А також Ви на своїй «шкурі» відчуєте гостинність сванського населення, та відчуєте надзвичайний смак їхніх страв. Тут можна повністю насолодитися відпочинком в горах і знайти нових друзів! Запрошуємо старих, та раді познайомитися з новими друзями у цьому неймовірному поході!

Верхня Сванетія (автор midoritai)

Верхня Сванетія (автор midoritai)

Маршрут: Батумі-Местія-Цвірмі-пер. Угвір (1923 м)-Адіші-пер. Чхутнієрі (2722 м)-Іпралі-Ушгулі-льод. Шхара-пер. Горваш (2899 м)-пер. Латпарі (2830 м)-Чвелпі-Кутаїсі-Батумі.

Відстань: 79 км

Складність: 1   2   3   4   5

Вартість: 230 $ ВСЕ ВКЛЮЧЕНО!

Дата походу: 03.09-11.09

Старт: Батумі 9:00

Фініш: Батмі 20:00

Подати заявку на участь у поході

Гребля Інгурської ГЕС (автор Руслан Ермачков)

Гребля Інгурської ГЕС (автор Руслан Ермачков)

Перший день у Грузії ми проведемо у переїзді від Батумі до Местії. І …вау!!! Гребля Інгурської ГЕС, смарагдові води водосховища, звивиста дорога, неймовірної глибини каньйон річки Інгурі, водоспади, та мальовничі хребти Кавказьких гір. Ну і звичайно – сванський обід: сванські хачапурі та кубдарі, хінкалі, їхні гострі і дуже смачні супи, і звичайно шашлик! В Местії зробимо коротку екскурсію та піднімемось на сванську вежу з якої відкривається затишне містечко  та незрівнянної краси гори які його оточують.

Сванська кухня

Сванська кухня

Верхня Сванетія (автор midoritai)

Верхня Сванетія (автор midoritai)

На другий день почнеться піша частина нашого походу. День почнемо з приємного сюрпризу, а далі панорами Головного Кавказького хребет з вражаючими вершинами: Ушба (4698 м), Тіхтінген (4618 м), Тетнулді (4858 м), та Сванського хребта будуть милувати нас цілий день.

Сванський хребет (автор midoritai)

Сванський хребет (автор midoritai)

Адіші (автор Антон Родіонов)

Адіші (автор Антон Родіонов)

Третій день почнемо з повільного набору висоти. Перед обідом нашому погляду відкриється затишна долина річки Адішали, з привітним поселенням Адіші. Пройшовши по долині кілька кілометрів, ми зупинимося на ночівлю перед льодовиком Лардаад.

Долина р. Адішала (автор midoritai)

Долина р. Адішала (автор midoritai)

брід Адішали (автор midoritai)

брід Адішали (автор midoritai)

Ранок четвертого дня походу запам’ятається Вам на усе життя:) Перехід Адішали в брід – це заняття веселе і воно дуже бадьорить! Через годинку-другу ми вже милуємося засніженими піками Головного Кавказького хребта з перевалу Чхутнієрі (2722 м). Поки група відпочиває і насолоджується дивовижними панорамами Кавказьких гір, найактивніші підіймаються на гору Чхутнієрі (3036 м). Ось і є залік перших 3000 м в Сванетії! А далі спуск мальовничою долиною річки Халдечала до Іпралі. Селище, в якому нас чекає теплий душ та справжня сванська вечеря!

пер. Чхутнієрі (2722 м) (автор Руслан Ермачков)

пер. Чхутнієрі (2722 м) (автор Руслан Ермачков)

дорога до Ушгулі (автор Руслан Ермачков)

дорога до Ушгулі (автор Руслан Ермачков)

На п’ятий день ми дійдемо до поселення Ушгулі, яке знаходиться на висоті 2020 м. Воно вважається другим із самих високогірних поселень у Європі. Тут ми відвідаємо музей в сванській вежі та церкву Богоматері побудовану в ХІ ст..

Ушгулі (автор midoritai)

Ушгулі (автор midoritai)

г. Шхара (5068 м) (автор Andriy Kharatyn)

г. Шхара (5068 м) (автор Andriy Kharatyn)

Сьогодні у нас буде радіальний вихід до льодовика Шхара. Ми маємо можливість зблизька споглянути найвищу вершину Грузії Шхара (5068 м) та початок славної Безенгійської стіни. По дорозі до льодовика ми спробуємо справжнього «нарзану» – напитку богатирів.

Безенгійська стінка (автор Andriy Kharatyn)

Безенгійська стінка (автор Andriy Kharatyn)

Сванетія (автор midoritai)

Сванетія (автор midoritai)

Завдання сьомого дня – піднятися на Сванських хребет і пройти перевал Горваш (2899 м). На північ з хребта відкриваються вражаючі панорами Верхньої Сванетії, а на південь – Нижньої Сванетії. Сьогодні у нас найвища ночівля на маршруті – 2850 метрів, біля озера. Куди вже ближче до зірок?

Небо у Сванетії (автор Руслан Ермачков)

Небо у Сванетії (автор Руслан Ермачков)

Світанок у Сванетії (автор midoritai)

Світанок у Сванетії (автор midoritai)

Біля озера, на Сванському хребті, ми зустрінемо початок восьмого, останнього, дня походу. Збираємо табір, піднімаємось на останню вершину, яка до речі має висоту вище 3000 м. Насолоджуємось неперевершеними панорамами Верхньої та Нижньої Сванетії та спускаємось в село Чвелпі. Сьогодні ми відзначимо завершення нашого приголомшливого походу по Сванетії!

Головний Кавказький хребет (автор midoritai)

Головний Кавказький хребет (автор midoritai)

Монастирі: Гелатський та Моцамета (автор Lasha_Gabelia)

Монастирі: Гелатський та Моцамета (автор Lasha_Gabelia)

Зранку, дев’ятого дня ми виїжджаємо з Чвелпі до заповідника Сатаплія. Саме тут ми оглянемо печеру, древні ходи та камені які зберегли сліди доісторичних динозаврів. Далі ми відвідаємо один із найстаріших храмів Грузії – Ґелаті та один із самих мальовничих – Моцамета. Гірську частину мандрівки пройдено! Проте Грузія багата не тільки горами неймовірної краси!

Весела компанія (автор Руслан Ермачков)

Весела компанія (автор Руслан Ермачков)

Отже… Як свідчить практика попередніх походів потрібно їхати на море*. Перебування на морі день-другий, саме те, що потрібно для повного відпочинку після походу по Сванетії. Полежати на пляжі та поніжитись на сонечку, покупатися у теплому морі, з’їсти грузинських фруктів – ось, що буде заключною ноткою Вашої відпустки.

10.1

Десятого дня ми будемо відпочивати на узбережжі Чорного моря. А ввечері нас чекає незабутня прогулянка одним з найкращих міст Грузії. Батумі – місто, яке однозначно потрібно відвідати будучи у Грузії. Своєю красою воно вражає у вечірні години, коли все світиться як у Лас-Вегасі.

Батумі (автор Andriy Kharatyn)

Батумі (автор Andriy Kharatyn)

На жаль цей день настав:( Нам потрібно повертатися. Ранкове купання в Чорному морі, смакування аджарським хачапурі, келих вина та виїзд до аеропорту. І поки ми чекаємо на виліт, ми вже плануємо наші наступні подорожі. До зустрічі!

Пляж Чорного моря (автор Andriy Kharatyn)

Пляж Чорного моря (автор Andriy Kharatyn)

*програма відпочинку на морі після гірської частини не входить у вартість туру та залежить від Вашого бажання.

Запрошуємо Вас у похід Вашої мрії!

Умови туру

Вартість гірської частини туру – 230 $ за 9 днів

У вартість входить:

 • Робота гіда-провідника;
 • Триразове харчування під час походу: з вечері 03.09 до сніданку 11.09 включно (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • Переїзди Батумі-Местія та Чвелпі-Кутаїсі;
 • Справжня сванська вечеря в Іпралі;
 • Стоянки у запланованих кемпінгах в Іпралі (з гарячим душом) та Ушгулі;
 • Оплата екскурсійних об’єктів включених в програму: відвідування сванської вежі, музей в Ушгулі, заповідник Сатаплія;
 • Інвентар для багаття (казани, пальники та ін.);
 • Загальна аптечка;
 • Консультації перед туром;
 • Допомога у купівлі авіаквитків.

У вартість не входить:

 • Ночівлі та харчування в містах;
 • Напої та харчування поза програмою туру;
 • Прокат власного спорядження (намети, наплічники, каримати, спальники та інше). В нас Ви можете взяти спорядження на прокат;
 • Страхування;

Оплата та додаткові видатки

Для того, щоб забронювати місце в групі Вам потрібно внести завдаток у розмірі 50$ (еквівалент у гривнях на день оплати завдатку). Частину, що залишиться до оплати, Ви можете оплатити безпосередньо провіднику перед початком туру (в доларах США). При сходженні з маршруту з будь-яких причин гроші не повертаються.

Загальна сума додаткових витрат під час гірської частиини буде складати близько 15 $ (мінімальні видатки на власні потреби під час походу).

*Загальна сума додаткових витрат під час відпочинку на морі буде складати близько 60 $ (переїзд (Кутаїсі-Батумі), харчування,  справжня аджарська вечеря в Батумі).

Можливі зміни

Провідник має право змінити маршрут в залежності від погодних умов, стану учасників групи їх колективного бажання та інших вагомих факторів.

Подати попередню заявку на участь

Додаткова інформація

Де зустрічається група?

Перед виходом з Міжнародного аеропорту Батумі. Час зустрічі 09:00 03 вересня.

Погодні умови

Під час походу у першій половині вересня середня денна температура буде становити близько +20 градусів, а в ночі близько +10 градусів. Але вище 1800 м нічна температура може опуститися нижче +10 градусів. Треба бути до цього готовими та мати теплі речі.

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X