Список речей для піших походів в Карпати

Українські гори Карпати дозволяють відпочити, набратися здоров’я і поліпшити свою фізичну форму. Але якщо планується така поїздка, потрібно ретельно до неї підготуватися. Якщо не взяти потрібні речі, це може дорого потім обійтися. Якщо ж взяти занадто багато речей, тоді туристам буде важко пересуватися на довгі дистанції. Тому краще відразу знати, що рекомендується захопити з собою в карпатські простори.

Сумки і рюкзаки

Рюкзак в поход

Для зберігання і перенесення всіх своїх речей і продуктів туристи зазвичай використовую рюкзаки. Але міські сумки для цього мало підходять. Тут потрібен більший об’єм, також важлива зручність, стійкість до вологи і опадів, надійність тканини і міцність. Стандартні показники обсягу – близько 60-90 літрів для жінок і 80-100 для чоловіків. Також можна прив’язати речі зверху рюкзаків, але тоді є великий ризик ці речі втратити або пошкодити. Тому краще брати досить великі рюкзаки, які не бояться вологи і дощів і не порвуться при першому ж проході через ліси.
Якщо туристи рідко відвідують гори, можна не купувати сумки, а взяти його напрокат. Але якщо поїздки часті, тоді краще прикупити собі особисті великі рюкзаки.

Палатки, спальники та каремати

Палатка, спальник, каремат

Каремати потрібні для теплоізоляції туристів всередині намету. Особливо вони корисні вночі під час сну, коли земля під наметом охолоджується. Каремати легко скручувати, вони легкі, але при цьому ефективно захищають від вологи і холодів.
Також для теплого сну потрібні якісні спальники. При покупці краще перевірити, чи працюють всі замки, а також правильно підібрати довжину спальників. Якщо підібрати її неправильно, – високі туристи просто не влізуть або спатимуть некомфортно.
Для походів, звичайно, потрібні туристичні намети. При цьому важливо купити якісну конструкцію, якої вистачить на багато років або навіть десятиліть. Ціни на намети відрізняються, оскільки є різні розміри, види тканин і додаткові характеристики.
Також знадобляться дощовики, які покривають з ніг до голови. Вони не займають багато місця, при цьому вони порівняно недорогі.

Одяг для гірських походів

Одяг та взуття для походів

Для блукання по горах потрібні якісні кросівки або черевики, при цьому краще брати відразу 2 пари з собою. Це пояснюється тим, що взуття може промокнути. При цьому, рекомендується взяти кілька пар шкарпеток, щоб їх можна було часто міняти і надягати при різних температурах.
Знадобляться спеціальні штани, спортивні або ж туристичні. Штани повинні бути легкими, але при цьому міцними і не промокати.
Для походів потрібно брати з собою кілька футболок з натуральних тканин. Сорочка з довгими рукавами дозволяє не перегрітися при жаркій погоді і літній спеці. Светр буде корисний вночі, при холодній погоді знадобиться також куртка. Зверніть увагу на те, що на вершинах гір температура може бути набагато холоднішою, ніж біля підніжжя.
Щоб захистити голову від спеки і вітру, використовують панамки і пов’язки. Також при холодній погоді потрібно взяти рукавички і шапку, які особливо доречні при вітряних поривах.

Їжа і посуд, а також інше спорядження

Їжа в поході

Для Карпат підходить та сама їжа, що й для звичайних походів. Найчастіше це крупи і макарони, рибні та м’ясні консерви. Також потрібні початкові запаси питної води, бажано мінеральної і негазованої, щоб не хотілося часто пити. Уже популярні готові сухі обіди, які можна просто залити водою і розмішати. Краще брати з собою їжу, яка довго не зіпсується і витримає тривалі походи.
Посуд треба брати компактний, металевий або пластиковий. Туристам знадобляться особисті приладдя, а також тарілки. Слід брати з собою розкладні ножі, термоси та інші похідні предмети посуду.
Щоб приготувати їжу, перебуваючи посеред Карпат, звичайно потрібно вогонь і вода. Воду можна отримати з джерел або взяти з собою, для вогню краще розвести багаття або скористатися готовими інструментами з туристичних магазинів. Також знадобляться герметично упаковані сірники та інші інструменти для підтримки вогню.
Набір посуду та приладдя для походівДеякі туристи вважають за краще пересуватися з трекінговими палками. Це дозволяє зменшити навантаження при русі і менше втомлюватися.
Налобний невеликий ліхтарик буде корисний туристам вночі, всередині намету і при пересуванні по наметовому містечку. Він дозволить не впасти і не наступати на небезпечні предмети.
Всім туристам потрібні індивідуальні медичні набори і предмети особистої гігієни. Засоби від нудоти і болю, засоби для обробки ран, зубна щітка і паста, мило і рушник та інші речі.
Це лише основний список того, що може знадобиться. Краще запитати інструктора особисто, що ще буде корисно взяти з собою перед походом в Карпати.

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X