Сходження на Казбек (5033 м)

Вас манять засніжені вершини? Ви хочете побачити мальовничі панорами Кавказу з висоти п’яти тисяч? Саме в цьому сходженні Ви зможете здійснити свою мрію! Та крім цього познайомитись з неймовірною Грузією!

Маршрут: Тбілісі-Степанцмінда-перевал Соберце-Метеостанція (3650 м)-Фірнове плато (4300 м)-пер. Казбегський (4450 м)-г. Казбек (5033 м)-Степанцмінда-Тбілісі

Складність: 1   2   3   4   5

Вартість: 430 $

Дата сходження: 10.08-18.08

Подати заявку на участь у сходженні

Тбілісі (автор jagermesh)

Тбілісі (автор jagermesh)

Гамардожоба, Тбілісі! Так, саме в цьому мальовничому місті ми зустрінемося групою. Оскільки є декілька варіантів з часом прильоту до Тбілісі та й саме місто заслуговує на неабияку увагу, то ми цей день (чи частину дня) проведемо в ньому. Відповідно й першу ночівлю здійснимо в комфортних умовах в одному з хостелів. А за справжньою грузинською вечерею познайомимося та узгодимо деталі нашого сходження.

Нічне Тбілісі (автор Konstantin-Aleksandrovich)

Нічне Тбілісі (автор Konstantin-Aleksandrovich)

Наступного ранку, спакувавши амуніцію, ми вирушимо до Степанцмінди, містечка, яке колись називалося Казбегі. По дорозі до місця старту нас чекає декілька цікавих об’єктів. Ми обов’язково заїдемо до фортеці Ананурі, з якої відкривається пейзаж на водосховище. Зупинимося перед містечком Пасанаурі, щоб побачити як зливаються Біла та Чорна Арагві.  Зважаючи, що Пасанаурі є «батьківщиною» знаменитих грузинських хінкалі і тут готують особливі «пасанаурські» хінкалі, ми тут перекусимо. Далі проїжджаємо знаменитий гірськолижний курорт Гудаурі та робимо зупинку на висоті 2395 метрів – Хрестовий перевал, щоб зробити бомбезні фото. Прибувши в Степанцмінду, нас чекає підйом до Гергетського монастиря. А далі табір та зоряне небо Кавказу.

Ананурі (автор фото Юрій Кандирін)

Ананурі (автор фото Юрій Кандирін)

На третій день наш шлях проляже по пологому гребеню хребта. На протязі цілого дня ми будемо споглядати панорами величного Кавказу, які заворожують. Так ми вийдемо на 3000 метрів де й заночуємо.

Кавказ (автор фото Юрій Кандирін)

Кавказ (автор фото Юрій Кандирін)

Сьогодні ми наберемо ще 650 м та дійдемо до Бетлем Хат – це є будівля колишньої метеостанції. Тут ми розіб’ємо наш базовий табір.

Набір висоти (автор фото Юрій Кандирін)

Набір висоти (автор фото Юрій Кандирін)

П’ятий день є важливим, адже нашим організмам потрібно акліматизуватися. А тим, хто перший раз йде на сходження, ще й пройти експрес-курс базових альпнавиків. Для цього ми будемо активно рухатися та відпрацьовувати елементи альпіністської техніки. Ночуємо біля метеостанції.

Тренування (автор фото Юрій Кандирін)

Тренування (автор фото Юрій Кандирін)

Шостий день є ще важливішим, тому що нам потрібно відшліфувати технічну сторону нашого сходження. Для цього ми піднімемося на перевал Казбегський та проведемо там наступне сніжно-льодове заняття.  Зважаючи на погодні умови та стан учасників групи ми або розіб’ємо штурмовий табір на висоті 4300 м. на плато під вершиною гори Спартак, або ж повертаємося на метеостанцію.

По льодовику (автор фото Юрій Кандирін)

По льодовику (автор фото Юрій Кандирін)

Ось настав цей довгоочікуваний день! Сьогодні ми здійснимо сходження на самий східний п’ятитисячник Кавказу – гору Казбек. Просипаємося ще вночі та починаємо сходження. Виходимо на вже знайомий перевал, далі траверсом з плавним набором висоти, різкий поворот, крутий підйом і ми в сідлі Казбека. Переводимо дихання, підкріпляємося, насолоджуємося панорамами та… вперед і вгору. Адже залишилося набрати самих важких 150 метрів. І ось, ми на вершині!!! Довгоочікувана мить, щоб насолодитися неймовірними пейзажами, коли під тобою розкинулися засніжені піки Кавказьких гір. Робимо пам’ятні фото та спускаємося до табору. Там трішки відпочиваємо та спускаємося до Бетлем Хат.

Бетлем Хат (автор фото Юрій Кандирін)

Бетлем Хат (автор фото Юрій Кандирін)

Восьмого дня нас чекає спуск в Степанцмінду та переїзд до Тбілісі. Поступово починає приходити розуміння того, що ти зробив. Двоякі відчуття: радість від досягнення цілі та сум від того, що ця знакова подія підходить до завершення. Пора спускатися до тепла, зелені, грузинського колориту з його неперевершеними витворами кулінарії, п’янкого вина, міцної чачі та гостинних людей.

Спуск (автор фото Юрій Кандирін)

Спуск (автор фото Юрій Кандирін)

Дев’ятий день є запасним, адже погода на таких висотах є непередбачуваною. Якщо все піде по плану, то цей день вартує використати щоб насолодитися неперевершеним Тбілісі та його околицями.

Сучасне Тбілісі (автор Dan Lundberg)

Сучасне Тбілісі (автор Dan Lundberg)

Умови туру

430 $ – вартість сходження на Казбек (5033 м)

У вартість входить:

 • послуги головного гіда;
 • послуги другого гіда при групі більше 4 осіб;
 • трансфер Тбілісі-Степанцмінда-Тбілісі;
 • проживання в кемпінгу (в наметах) на території метеостанції;
 • триразове харчування під час сходження;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони);
 • групове спеціальне спорядження (мотузки, лопата, карабіни і тд);
 • рації та засоби навігації;
 • групова медична аптечка;
 • консультації щодо вибору особистого спеціального спорядження та купівлі авіаквитків.

У вартість не входить:

 • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
 • страхування, яке включає альпінізм;
 • ночівлі та харчування в містах;
 • прокат особистого спорядження (рюкзак, намет і тд);
 • прокат особистого спеціального спорядження (льодоруб, кішки, карабіни, система страхування і тд)

Додаткові видатки:

Орієнтовно становлять 50 $ (ночівля у Тбілісі, харчування, сувеніри)

Умови оплати

Для того, щоб забронювати місце в групі Вам потрібно внести завдаток у розмірі 100 $ (еквівалент у гривнях на день оплати завдатку). У випадку відмови від туру гроші не повертаються. Частину, що залишиться до оплати, Ви можете оплатити на карточку (в еквіваленті у гривнях на день оплати, не пізніше 5-ти днів до туру) або безпосередньо інструктору-провіднику перед початком сходження (в доларах США). При сходженні з маршруту з будь-яких причин гроші не повертаються.

Можливі зміни

Інструктор-провідник має право змінити маршрут в залежності від погодних умов, стану учасників групи їх колективного бажання та інших вагомих факторів.

Подати заявку на участь у сходженні

Додаткова інформація

ВАЖЛИВО!!!

Сходження на Казбек є потенційно небезпечним для здоров’я і життя учасників. Рішення про участь в сходженні Ви приймаєте особисто і під свою відповідальність. Досвідчені інструктори зроблять все можливе щоб убезпечити Вас від можливих ризиків (прояви гірської хвороби, обмороження, падіння з висоти), при цьому Ви повинні чітко дотримуватись всіх правил безпеки та вказівок. Якщо виникнуть умови які не сприятимуть сходженню, заради Вашої безпеки, рішення про продовження сходження прийматимуть інструктори і це не підлягає обговоренню.

Постарайтесь підготуватись до сходження завчасно, за 2-3 місяці до сходження регулярно бігайте, укріпіть імунітет вітамінами і здоровим харчуванням.

Для участі в сходженні потрібне спеціальне спорядження: кішки, льодоруб, каска, альпіністична система.

Сприятливі погодні умови – запорука успішного сходження. Обов’язкові сонцезахисні окуляри і крем, оскільки сніг відбиває сонячні промені і  є високий ризик згоріти. Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою – подзвоніть нам!

Де зустрічається група?

 1. В аеропорту Бориспіль
 2. Перед входом в  аеропорт у Тбілісі.
Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X