Сходження на Казбек (5033 м)

Вас манять засніжені вершини? Ви хочете побачити мальовничі панорами Кавказу з висоти п’яти тисяч? Саме в цьому сходженні Ви зможете здійснити свою мрію! Та крім цього познайомитись з неймовірною Грузією!

Маршрут: Тбілісі-Казбегі-перевал Соберце-Метеостанція-каплиця Бетлемі (3915 м)-Фірнове плато (4300 м)-г. Казбек (5033 м)-Степанцмінда-Тбілісі

Складність: 1   2   3   4   5

Вартість: 400 $

Дата сходження: 26.08-03.09

Подати заявку на участь у сходженні

1.1

День 1. Кутаїсі – Казбегі – перевал Соберце

Зустріч групи відбудеться у аеропорту Тбілісі та відразу переїжджаємо в Казбегі (Степанцмінду). Славнозвісна воєнна грузинська дорога приведе нас до не менш відомого християнського храму Святої Трійці в поселенні Гергеті. Гергетська Самеба – унікальний храм, поєднання грузинської архітектури з льодовиками Кавказу на висоті 2170 метрів! А далі, високогірними полями йдемо до перевалу Соберце (2700 м), з вершини якого відкривається основна ціль походу – Казбек у всій своїй суворій красі! Ще пів години траверсу і ми в так званому “зеленому готелі” – гостинна поляна з місцем для наметів і джерелом води! А що ще потрібно для втомленого, але щасливого мандрівника? Ну хіба що вечеря і якнайшвидше загорнутись в спальник!

1.2

2.1

День 2. Метеостанція

Сьогодні перші альпіністичні заняття, адже щоб добратись до базового табору нам доведеться перейти льодовик! Ось тут стануть в пригоді кішки і відповідне взуття. Щоб перейти льодовик потрібно годину часу, після чого піднімемось до базового табору для тих, хто йде на Казбек – славнозвісної Метеостанції. Ставимо палатки та реєструємось в рятувальників. Обідаємо і робимо радіальний акліматизаційний вихід, одночасно з сніжно-льодовими заняттями, до каплиці Бетлемі (3915 м), де згідно легенд колись був справжній монастир. Навколо сувора краса Кавказу і рельєф льодовикового походження. Повертаємось у табір.

2.2

3.1

День 3. Акліматизаційний вихід

Щоб здійснити успішне сходження на Казбек, всі учасники групи повинні звикнути до нестачі кисню, адаптуватись до незвичної для організму висоти, іншими словами – акліматизуватись. Цьому присвятимо весь сьогоднішній день. Вирушаємо в радіальний похід (орієнтовно 6 годин) до фірнового плато. Краєм льодовика, вздовж стіни Хмаура, де часті каменепади, вийдемо на фірнове плато (4300 м). Тут знадобляться окуляри і теплий вітрозахисний одяг. Робимо фото на фоні вічних снігів Кавказу, перекушуємо і повертаємось до табору.

3.2

4.1

День 4. Штурмовий табір

Сьогодні знову до фірнового плато, але вже з усім спорядженням. Прибувши на місце, надійно встановлюємо табір, адже якщо намети не достатньо укріпити, їх знесе вітром. Після обіду набираємо висоту в радіальному виході. Ночуємо на висоті 4300 метрів.

4.2

5.1

День 5. Сходження на Казбек (5033 м)

За сприятливих погодних умов (!) о 3 ночі виходимо з табору, спочатку йдемо з ліхтариками. З трепетом чекаємо коли зійде сонце і освітить наш шлях та божественні панорами Кавказьких вершин! Проходимо фірнове плато, траверсуємо схил і виходимо на перемичку Казбека. Останній набір висоти асоціюється з льодорубом, кішками і страхуванням. І ось ціль досягнута! Під ногами 5033 метрів над рівнем моря та довгоочікувана винагорода – неймовірна панорама Кавказу, яка відкривається з вершини Казбеку на всі 360 градусів! Коли емоції вгамуються, а карти пам’яті на фотоапаратах суттєво заповняться, спускаємось до штурмового табору, а звідти до Метеостанції.

5.2

6.1

День 6. Спуск у Степанцмінду

Вже знайомими стежками спускаємось в Степанцмінду. Тепер можна розслабитись та відпочити. Знайомимось з грузинською кухнею та винами і ділимось враженнями за останнім в цьому поході таборовим вогнем! Ночуємо в наметах або гестхаусі (за бажанням).

6.2

7.1

День 7. Резервний

Резервний день на випадок негоди. Якщо не знадобиться для сходження, використаємо для відпочинку та екскурсій.

7.2

8.1

День 8. Повернення додому

Подорож дійшла свого логічного завершення. Сьогодні летимо додому. До нових зустрічей!

8.2

Запрошуємо здійснити сходження Вашої мрії!

автор фотографій Юрій Кандирін (https://vk.com/boombarasch)

Умови туру

400 $ – вартість сходження на Казбек (5033 м)

У вартість входить:

 • триразове харчування (сніданок і вечеря – готуються на вогні, обід – сухпайок);
 • послуги інструкторів;
 • оплата за намети на території метеостанції;
 • реєстрація в МНС;
 • групове спорядження (казанки, пальники і газові балони);
 • групове спеціальне спорядження (карабіни, мотузки і тд);
 • рації та засоби навігації;
 • групова медична аптечка;

У вартість не входить:

 • авіаперельоти (якщо у Вас виникають проблеми з покупкою квитків, звертайтесь і ми Вам допоможемо);
 • трансфери;
 • медичне страхування;
 • ночівлі та харчування в містах;
 • прокат особистого спорядження (рюкзак, намет і тд);
 • прокат спеціального спорядження (льодоруб, кішки, система страхування і тд)

Додаткові видатки:

Орієнтовно становлять 100 $ (трансфери, особисті витрати, сувеніри)

Умови оплати

Для того, щоб забронювати місце в групі Вам потрібно внести завдаток у розмірі 100 $ (еквівалент у гривнях на день оплати завдатку). У випадку відмови від туру гроші не повертаються. Частину, що залишиться до оплати, Ви можете оплатити на карточку (в еквіваленті у гривнях на день оплати, не пізніше 5-ти днів до туру) або безпосередньо інструктору-провіднику перед початком сходження (в доларах США). При сходженні з маршруту з будь-яких причин гроші не повертаються.

Можливі зміни

Інструктор-провідник має право змінити маршрут в залежності від погодних умов, стану учасників групи їх колективного бажання та інших вагомих факторів.

Подати заявку на участь у сходженні

Додаткова інформація

ВАЖЛИВО!!!

Сходження на Казбек є потенційно небезпечним для здоров’я і життя учасників. Рішення про участь в сходженні Ви приймаєте особисто і під свою відповідальність. Досвідчені інструктори зроблять все можливе щоб убезпечити Вас від можливих ризиків (прояви гірської хвороби, обмороження, падіння з висоти), при цьому Ви повинні чітко дотримуватись всіх правил безпеки та вказівок. Якщо виникнуть умови які не сприятимуть сходженню, заради Вашої безпеки, рішення про продовження сходження прийматимуть інструктори і це не підлягає обговоренню.

Постарайтесь підготуватись до сходження завчасно, за 2-3 місяці до сходження регулярно бігайте, укріпіть імунітет вітамінами і здоровим харчуванням.

Для участі в сходженні потрібне спеціальне спорядження: кішки, льодоруб, каска, альпіністична система.

Сприятливі погодні умови – запорука успішного сходження. Обов’язкові сонцезахисні окуляри і крем, оскільки сніг відбиває сонячні промені і  є високий ризик згоріти. Якщо Ви вагаєтесь чи не знаєте що брати з собою – подзвоніть нам!

Де зустрічається група?

 1. В аеропорту Бориспіль
 2. Перед входом в  аеропорт у Тбілісі.
Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X