03.06.2015 Список туристических карт по Карпатам

    Досить інформативні карти з серії “Україна відпочивай активно“ випустило видавництво «АССА». Ці карти є унікальними тим, що створені  фундацією “Карпатські стежки”, яка безпосередньо займається маркуванням пішохідних маршрутів та встановленням вказівників  на території Українських Карпат, тобто надана інформація в цих довідниках є перевіреною на практиці!

65061 (1)

1. Східні Горгани. Актуальність картографічної основи  за 2010-2012 рр.
Тут зібрані близько 650 найбільш відвідуваних територій та популярних стежок, які досліджені з допомогою навігатора!
Масштаб цієї карти: 1: 50 000
Карта охоплює такі гірські райони:
-Східні Ґорґани (г. Хом’як, г. Синяк, г. Явірник, г. Синячка)
-Чорногора — північно-західна частина (г. Говерла, г. Петрос, озеро Несамовите, г. Кукул, г. Кострича)
-Покутсько-Буковинські Карпати (г. Маковиця, г. Велика Рокита, г. Гордя Добротівська (Доброкіївська)
Населені пункти: Яремче, Микуличин, Татарів, Ворохта, Поляниця, Яблуниця, Лазещина, Ясіня.
До того ж, на цій карті нанесені промарковані на місцевості пішохідні та велосипедні маршрути!
Подано інформацію про пішохідні маршрути з вказанням довжини маршруту, часу переходу, набору висоти та кольору маркування на місцевості:
Яремче — 7 маршрутів; Микуличин — 9 маршрутів; Татарів — 4 маршрути;  Ворохта — 6 маршрутів; Кривопілля — 2 маршрути; Ясіня — 2 маршрути; Лазещина — 3 маршрути; Кваси — 1 маршрут.
Загалом подано 34 маршути.

86423 2. Центральні Горгани. Цю місцевість досліджено за допомогою навігатора та подано на карті близько 250 км стежок та доріг, які раніше не подавались на жодній із виданих карт!
Масштаб карти: 1: 50 000
На цій карті охоплено гори:  Сивуля, Висока, Ігровець, Плоска, Довга, Ґропа, Братківська, Трояска, Стіг, Близниця, хребти Чортка, Станимир і Тавпиширка, Манявський та Бухтівецький водоспади
Карта «Центральні Ґорґани» дозволяє здійснити мандрівки між селами Івано-Франківської області — Осмолода, Гута, Бистриця, Максимець, а також Манява, Пасічна, Зелена.
На карті нанесені промарковані на місцевості пішохідні маршрути!
Карта містить цікаві місця для туриста, насамперед це Бухтівецький та Манявський водоспади, хребти Чортка та Станимир.

86424.jpg3. Західні Горгани. Цю місцевість досліджено за допомогою навігатора та подано на карті близько 650 км стежок та доріг, які раніше не подавались на жодній із виданих на карт!
Назви на карті дані на українській та англійській мовах (транслітерація).
Що є на карті:
хребет Пішконя, хребет Аршиця,
Ґорґан Ілемський, Яйко Ілемське, Молода, Ґрофа ,
Попадя, Буштул, Вишківський Ґорґан, озеро Синевир,
Стримба, Ясновець, Неґровець.
Карта «Західні Ґорґани» включає гірські прикарпатські та закарпатські села Мислівка, Вишків, Осмолода, Синевир, Синевирська Поляна, Негровець та Колочава і прилеглі до них гірські масиви, з яких можна зійти також до сіл Торунь, Липовиця, Суходіл та Ілемня.
На карті нанесені промарковані на місцевості пішохідні маршрути!
Карта містить цікаві місця для туриста, насамперед це хребет Аршиця, з його заростями жерепу та невеличкими озерцями, вершини Яйко Ілемське та Ґорґан Ілемський.

864484. Чорногора. Cама детальна туристична карта даного району!Карта створена на основі «польових» робіт, які проводила Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», яка й безпосередньо займається маркуванням пішохідних маршрутів та встановленням вказівників на території Українських Карпат.

Дослідження територій проводилось від осені 2011 р. до червня 2013 р. і були перевірені більшість хребтів, долин, стежок.

На цій карті зазначені такі природны об’єкти: Говерла, Петрос, Туркул, Піп Іван Чорногірський Смотрич, Вухатий Камінь, озеро Несамовите, озеро Марічейка, озеро Бребенескул, Кострича, Кукул, пороги Чорного Черемошу, водоспад Труфанець

На карті нанесені промарковані на місцевості пішохідні маршрути!

864495. Мармароси. Cама детальна туристична карта даного району!

Карта створена на основі «польових» робіт, які проводили наші партнери — Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки», яка й безпосередньо займається маркуванням пішохідних маршрутів та встановленням вказівників на території Українських Карпат.
Дослідження територій проводилось від осені 2011 р. до червня 2013 р. і були перевірені більшість хребтів, долин, стежок.
Що є на карті:Піп Іван Мармароський, Стіг, Чивчин, водоспад Ялинський, географічний центр Європи,  Фаркеу, Кринта, Скупова, Угорські скелі, Баба-Лудова, полонина Дуконя, Піп Іван Чорногірський.
Показана більша частина Гринявських гір (окрім хребта Пнєв’є) та більша території новоствореного Верховинського національного природного парку.
Показані найбільш цікаві румунські вершини, що знаходяться поблизу українського кордону.
Нанесені плановані до знакування маршрути в Гринявських горах, українській частині Марамурешу та частині Чивчинських гір.
В карті поданий порядок отримання дозволу на перебування в межах прикордонної смуги України та Румунії, та дозволу на прохід по українсько-румунському кордоні, включаючи контактні телефони та електронні адреси прикордонних загонів та застав.
Розміщена коротка інформація про природно-заповідні території Карпат — Карпатський та Верховинський національні природні парки, Карпатський біосферний заповідник та Природний парк “Гори Марамуреш”.

103055

6. Свидовець. Полонина Красна. Cама детальна туристична карта даного району.
Більшість з поданих територій перевірена власними виходами в гори, які проводили наші партнери — фундація «Карпатські стежки», яка й безпосередньо займається маркуванням пішохідних маршрутів та встановленням вказівників на території Українських Карпат.
Актуалізація картографічної основи 2013 р.
На цій карті позначені такі природні об’єкти, як: Близниця, Терентин, Стіг, Трояска, Темпа, Татарука, Климова, Сиглянський, Топас, водоспад Труфанець;
озера: Догяска, Ворожеска, Апшинець, Івор.
За допомогою цієї карти турист може починати чи закінчувати свою подорож в м. Рахів, пройти весь масив Свидовця (вершини Терентин, Близниці, Стіг, Трояска, Темпа) та зійти до с.Усть-Чорна. Від Усть-Чорної хребтом Красна (вершини Климова, Сиглянський) перейти до с.Колочава.
На карті нанесені промарковані на місцевості пішохідні маршрути у відповідності до кольору маркування на місцевості.
108917
7. Cама детальна туристична карта даного району.
7. Боржава.  Cама детальна туристична карта даного району.
Більшість з поданих територій перевірена власними виходами в гори.
Актуалізація картографічної основи 2012-2014 рр.
Масштаб карти: 1: 50 000
Назви на карті дані на українській та англійській мовах (транслітерація).
На цій карті зазначені: Cтій, Темнатик, Великий Верх, Гимба, Маґура-Жиде, Кук, хребет Палений Ґрунь, Скалянка, Ряпецька, водоспад Шипот, Тяпеш, Менчул, Мерша.
Досліджено з допомогою навігатора та подано на карті ~600 км стежок та доріг.
Окрім основного масиву Боржави, на карті показано також вихід від Синевирськго перевалу маркованим маршрутом на гору Кам’янка, територія біля Вільшанського водосховища і виходи на гору Менчул, а також інші цікаві терени.
На карті «Боржава» вперше нанесено лавинонебезпечні схили Боржавського хребта.
На карті нанесені промарковані на місцевості та плановані до знакування пішохідні маршрути.
В районі Пилипця показані траси однойменного байк-парку та подана інформація про довжину його трас, складність та перепад висот.

113129

8. Верховинський Вододільний Хребет. Полонина Руна(Рівна). Cама детальна туристична карта даного району.
Більшість з поданих територій перевірена власними виходами в гори.
Актуалізація картографічної основи 2011-2012, 2014 рр.
Тут ви зможете побачити: Пікуй, Старостина, Полонина Руна (Рівна),  Стінка, Явірник, Остра Гора, Лютянська Голиця, водоспад Шипот, Лумшорські водоспади.
На карті нанесені промарковані на місцевості та плановані до знакування пішохідні маршрути.
Досліджено з допомогою навігатора та подано на карті ~500 км стежок та доріг.
Райони на карті, які були охоплені перевіркою після 2011 року:
— виходи на Верховинський Вододільний хребет з сіл Либохора, Верхнє Гусне (Гусине), Біласовиця, Жденієво, Щербовець, Буковець, Перехресний (2014 рік);
— перехід з Верхньої Грабівниці до водоспаду Воєводин та під полонину Руна (2012 рік);
— виходи на полонину Руна від водоспаду Воєводин, форельного господарства та сіл Полянська Гута, Липовець, Лумшори, Люта (2014 рік);
— виходи на Остру Гору, Прелуку та полонину Руна від сіл Збини, Пашківці, Перехресний, Розтока, Люта (2012 та 2014 роки);
— виходи на Лютянську Голицю та Малу Голицю (Куйлицю) від сіл Люта, Буківцьово та Лумшори (2012 та 2014 роки).
 Ці карти містять телефони служб гірського порятунку.

Джерела й посилання:

1. http://tourist.kharkov.ua/

2. http://astur.com.ua/

 

 

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X