Правила з техніки безпеки при туристичному поході в гори

Похід у гори, навіть по найбезпечніших маршрутах, може ховати певні небезпеки, які можуть загрожувати Вашому життю та здоров’ю. Що вже казати про надзвичайно круті підйоми на вершини.

похід у гори

Небезпеку варто чекати з багатьох сторін, це можуть бути і несприятливі погодні умови, і особливості вершини, на якій можуть відбуватись зсуви і обвали, і здоров’я, яке може підвести в умовах високогірного клімату. У будь-якому випадку, перед підняттям на вершини слід ознайомитись з рядом рекомендацій, які можуть врятувати життя у критичній ситуації.

Фактори ризику при поході в гори

Розглянемо детальніше фактори ризику, які можуть зіпсувати похід:

 • слабка фізична підготовка, адже деякі маршрути можуть бути занадто складними для підйому;
 • недостатня підготовка – варто підійматись у компанії хоча б одного спеціаліста, який допоможе попередити небезпеку;
 • відставання від групи – наодинці ризик лише зростає;
 • ігнорування страховки та самобезпеки – навіть коли Ви впевнені у своїх силах;
 • недотримання команд керівника походу;
 • порушення правил безпеки;
 • низька самодисципліна;
 • страх та паніка – вони можуть значно ускладнити ситуацію;
 • самостійний вихід на маршрут – цього ніколи не слід робити, адже в разі кризового моменту ніхто не зможе допомогти;
 • невміння надати першу допомогу – варто знати і вміти застосовувати хоча б основні методи надання медичної допомоги і мати з собою аптечку.вершини гір

Правила з техніки безпеки у походах

У  екстремальних видах спорту часто можуть виникати нещасні випадки та травми. Ознайомтесь із переліком імовірних травмувань та рекомендаціями щодо їх запобігання:

 1. Рани ріжучими та колючими предметами. Такі травми найчастіше виникають, коли невмілий турист намагається підготувати дрова для багаття чи невміло зберігає гострі предмети. Сокиру, ножі та інші предмети потрібно зберігати у спеціальних футлярах, аби навіть випадково ними не поранитись.
 2. Термічні опіки. Знову ж таки, вони можуть виникнути при розпалюванні багаття та готуванні страв на ньому. Слід обережно поводитись біля нього, не вдягати легкозаймистий одяг.
 3. Обезводнення. Потрібно слідкувати за водним балансом організму, особливо у горах, так як при підвищених фізичних навантаженнях воно може настати швидко.
 4. Сонячні опіки. І навіть узимку. Не забувайте, що клімат на вершині зовсім інший, сонце тут обпікає швидше, і підвищена швидкість вітру заважає його одразу розпізнати.
 5. Обвітрення та обмороження. Як і від опіків, варто настерегтись і від них. Одягайте лише спеціальний та комфортний одяг.
 6. Укуси комах, тварин та плазунів. Слід особливо ретельно дивитись, куди ступаєте. А наявність алергії на укуси будь-яких тварин ще більше підвищує ризики.
 7. Отруєння. Може виникнути внаслідок споживання незнайомих ягід чи грибів, уникайте їх вживання.
 8. Серцево-судинна недостатність та непритомність. У горах тиск зовсім інший, і людям навіть здоровим може стати раптово зле.
 9. Переломи, розтягнення та забої. Можуть виникнути при крутому підйомі, слизькому болотистому ґрунті та зсувах.

Ці та інші небезпеки можуть виникнути, але це не означає, що варто взагалі відмовитись від походів. Далі наведемо рекомендації, які допоможуть зробити Ваш похід безпечним.

засніжені гори

Як підготуватись до походу у гори

Ми вже наводили список речей, які варто взяти у похід. Окрім речей, слід подбати про таке:

 1. Консультація з лікарем. Ви можете навіть не підозрювати про наявність хвороби, яка може проявити себе у горах. Підвищений тиск, серцева недостатність, алергія – і це далеко не усі захворювання. Обстеживши, лікар надасть рекомендації.
 2. Підготуйте спеціальну аптечку, яка буде напоготові у нещасних випадках.
 3. Підберіть спеціальний одяг. Він допоможе уникнути обмороження, опіків, переохолодження.
 4. Оберіть маршрут з допомогою спеціалістів. Лише професіонали складуть безпечний маршрут походу у гори та допоможуть уникнути ризиків.

Ознайомтесь із правилами, підготуйтесь та Ваш похід буде вдалим та безпечним, адже це надзвичайний вид спорту!

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X