Зачароване озеро Несамовите в Карпатах

Озеро Несамовите, розташоване в Карпатах на схилі гори Тургул, приваблює туристів красою і таємничістю, а також безліччю складених про нього легенд. У статті ми описали шляхи, якими можна дістатися до озера і пов’язані з озером містичні легенди.

Озеро Несамовите в Карпатах

Подорожуючи по мальовничих Карпатах, неодмінно треба побувати на високогірному озері Несамовите, розташованому на висоті 1750 м на схилі гори Туркул (Чорногірський хребет). Хоч водойму і не є самим високогірним в Карпатах, але вабить сотні туристів своєю таємничістю, красою і безліччю легенд, складених про нього.

Сама назва озера створює містичну атмосферу, в якій хоче опинитися кожен гірський турист. Приблизна довжина водойми досягає 88 м, ширина – 45 м, середня глибина – 1,5 м. Наповнюється озеро, в основному, атмосферними опадами, а взимку повністю замерзає.

Якими шляхами можна потрапити на озеро?

Потрапити на Несамовите можна кількома шляхами: з села Луги (Закарпатська обл.) Через вхід до Біосферного заповідника; з туристичної бази «Заросляк» (Івано-Франківська обл.); через урочище Козмещик, додатково зробивши сходження на Говерлу, але це займе трохи більше часу і сил.
Озеро захоплює з першого погляду, а ще більший колорит додає водойми місцевість навколо – скелясті вершини, злегка покриті пухнастими соснами, глибокі долини, утворені древніми льодовиками, круті ущелини.

Містичні легенди, які приховує Несамовите

Жителі гірських районів розповідають, що Карпати – це зачаровані гори, і немає такого місця, будь то водойма або гірська вершина, на яку б не було складено хоча б однієї легенди. А оскільки озеро Несамовите найзагадковіше, то про нього існує кілька легенд. Перша розповідає про те, що в цій водоймі живуть душі грішників, які наклали на себе руки або ж позбавили когось життя. І якщо кинути у воду камінь, то вискакує вершник на чорному коні і гарцює по тутешнім скелях, вибиваючи з них каміння, які далі перетворюються в лід. Потім з озера спливають грішники, збирають цей лід в сумки і у вигляді чорних хмар летять по всьому Чорногірському хребту. Коли вони розкривають сумки, на землю падає град.

Легенди про озеро "Несамовите"

У наступній легенді говориться про дівчину, яка, подорожуючи з одного села в іншу, вирішила зануритися в Несамовите, але, на жаль, потонула. І зараз її душа не шанує купальщиків: якщо хтось купається в озері, відразу псується погода.

Ще одна легенда розповідає про те, що вночі в озері прокидаються душі померлих і, якщо хтось спробує зануритися у водойму в темряві, можуть затягнути на дно. Єдине, що здатне врятувати від смерті – це звук трембіт.

І наостанок приємна легенда, яка стверджує: якщо неодружений чоловік вмиє обличчя водою з Несамовитого, то обов’язково до кінця року зіграє весілля.

Однак не можна стверджувати, що це тільки легенди. Знайомі розповідали, що одного разу на озері після купання у водоймі дуже швидко зіпсувалася погода. За якісь півгодини налетіли чорні хмари, пішов сильний дощ, почали виблискувати з усіх боків блискавки. А ось легенда про те, що умивши особа в Несамовите, знайдеш пару, не діє. Хоча, хто його знає …

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X