Найкрасивіші туристичні місця України

Природа України вражає своїми ландшафтами, об’єктами природного походження і мальовничими пейзажами, що вражають своїми масштабами і красою. Більшість з них оповите безліччю різноманітних легенд і таємниць, деякі з яких не розкриті істориками і по сей день. У таких місцях можна відновити сили, сфотографуватися на заздрість друзям і, можливо, навіть знайти свою любов.

Озеро Синевир

Озеро СиневирОзеро Синевир – найцінніший скарб однойменного природного парку і візитна картка Карпат.
Місцеві жителі вірять, що озеро походить від сліз доньки місцевого графа Синь, чий улюблений був убитий за наказом її батька. Однак насправді озеро має тектонічне походження і утворилося внаслідок потужного землетрусу більш ніж 10 тисяч років тому.
Примітно, що вода озера ніколи не виходила з берегів, не дивлячись навіть на часті дощі і повені, звичні в цьому регіоні. Причина криється в отворі на дні, яке служить своєрідним регулятором води в озері.
На сьогоднішній день озеро приваблює тисячі туристів з усіх кінців світу, вражаючи їх своєю красою і, що відображено в назві, синяво-чорною водою. Також на берегах озера часто грають весілля, адже за народним повір’ям, люди, котрі пов’язали себе узами шлюбу поруч з озером, ніколи не розлучаться.

Водоспад Шипіт

Водоспад ШипітВ глибокій ущелині річки Пилипець, що знаходиться на північних схилах масиву Боржава, розташовується приголомшливий своєю красою водоспад Шипіт.
Струмені води, зриваючись з висоти більш ніж на чотирнадцять метрів, розсипається хмарою купіль, радуючи око тисяч туристів, що приїжджають сюди щороку. Однак не тільки туристи відвідують Шипіт – представники різних субкультур України (Хіппі, зокрема) щорічно збираються тут на неформальний фестиваль, приурочений до свята Івана Купала.

Урицькі скелі

Урицькі скеліПриродна і археологічна пам’ятка загальнонаціонального значення, яка не має аналогів у всій Європі, розташована поблизу від села Урич, що на Львівщині.
Тут, прямо серед лісу, громадяться величні і обривисті скелі, чия висота досягає, в деяких місцях, 50 метрів.
Дана місцевість належить історико-ландшафтного комплексу Тустань, і в себе включає сім груп скель: Камінь, Гострий Камінь, Мала Скеля, Жолоб, Гулька, Хрест. Остання скеля залишилася безіменною.
Пам’ятка природи вражає, насамперед, своїми наскельними малюнками, серед яких можна виявити зображення Сонця, і чиє призначення досі не розкрито.
Також тут знаходиться один з найцікавіших петрогліфіческіх малюнків, двометрове зображення обличчя людини, вибите прямо на скелі.
Це місце відвідували давньоруський князь Данило Галицький, король Казимир Великий, письменник Іван Франко та інші.
Ще щороку тут влаштовують Фестиваль української середньовічної культури “Ту Стань!”, На якому збирається безліч людей, які цікавляться середньовічної культурою.

Олешківські піски

Олешківські піскиОлешківські піски – 200 гектарів розпеченого піщаного моря, розташованого на схід від від Херсона.
Причини походження пустелі криються в випасі величезних отар овець на даній території в 19 столітті. У підсумку, тварини знищили всю рослинність в районі, залишивши лише піски, які, внаслідок ерозії, багаторазово розширилися.
На даний момент, ця територія вважається найбільшим піщаним масивом Європи і включає в себе сім, так званих, арен. Всі арени горбисті і характерні перепадами висот аж до двадцяти метрів.
Також тут, на глибині близько 350 метрів, знаходиться підземне озеро з прісною водою, а в центрі пустелі можна знайти унікальний витвір природи – оазис.
Місцеві легенди свідчать, що сам Іван Сірко, відомий козацький отаман, проходив обряд ініціації в цих пісках і місяць провів в них без їжі і води.
У 2010 році дана місцевість була оголошена Національним природним парком і оточена штучними лісопосадками.

Дністровський каньйон

Дністровський каньонДністровський каньйон, утворений внаслідок водної ерозії гірської породи, розташовується між Івано-Франківської, Тернопільської, Чернівецької та Хмельницької областей.
Це найбільший на території України і один з найбільших каньйонів у Європі. Являє він собою долину, чиї масивні схили досягають від 100 до 250 метрів над рівнем води в річці.
Крім того, тут знаходиться більш ніж 100 пам’яток природи, що мають значення світового масштабу. Буде дана місцевість цікава і геологам, так як тут збереглися унікальний зразки відслонень гірських порід.
Етнографи ж відзначають, що саме тут, на території Дністровського району, були розташовані поселення Трипільців.

Печера Оптимістична

Печера ОптимістичнаПечера Оптимістична відома в усьому світі як найдовша гіпсова печера на Землі. Розташована вона неподалік від села Королівка, що на Тернопільщині.
Таємниця походження Оптимістичної печери криється в поступовому розчиненні гіпсів підземними водами ще чотирнадцять мільйонів років тому.
Вважається, що особлива цінність печери полягає в мінеральних утвореннях, що ростуть в природних порожнинах протягом десятків тисяч років. Перш за все, це гіпсові кристали різних форм і кольорів.
Вражає печера також і своїми, так званими, заметами. Так називають скупчення на дні підземних проходів прозорих кристаликів гіпсу. Туристи часто називають ці своєрідні замети “Печерним снігом”.
У найбільш глибоких ділянках підземного лабіринту можна наштовхнутися на озера, які своєю нерухомістю і спокоєм нагадують дзеркала.
Цікавий факт – температура повітря в Оптимістичної постійна протягом усього року, і коливається лише на 9,5-10,5 градусів. При цьому, вона незалежна від температури і вологості повітря на поверхні.
З кожним роком печера своєю красою, унікальністю і витонченістю привертає все більше туристів, що робить її воістину туристичною перлиною Тернопільщини.

Клевань – тунель коханняТунель кохання

Дана територія вважається мало не найромантичнішим місцем на Волині, і є ботанічним феноменом. Знаходиться вона між селами Клевань і Оржів.
Тунель був утворений хащами дерев і великих кущів, які дуже щільно сплелися між собою у формі своєрідної арки.
Місцеві жителі вважають, що якщо пара закоханих обміняється поцілунками, прогулюючись по тунелю, їх любов буде міцною, а сама пара буде нерозлучна.
Саме тому безліч закоханих прагнуть побувати в цьому тунелі і скріпити свої почуття поцілунком.
Також молодята часто садять тут квіти, які символізують красу і силу їхнього кохання.
Відвідування тунелю рекомендовано влітку або навесні, коли дана місцевість особливо красива.

Озеро Світязь

Озеро СвітязьОзеро Світязь відомо трьома речами: глибиною, розмірами і, звичайно ж, приголомшливою красою. Світязь – найбільше озеро групи Шацьких озер, яке живиться підземними водами і артезіанськими струмками, що позитивно позначається на чистоті води об’єкта. Вода Світязя прозора настільки, що в ясну, сонячну погоду цікавий турист без зусиль розгледить дно озера на значній глибині.
Серед особливостей озера коштує також виділити його цілющі властивості. Вода озера в своєму складі має срібло, йод і гліцерин, що позначається на її лікувальні якості – безліч дівчат і жінок мріють зануритися у води озера, так як після такого купання шкіра стає помітно здоровішими і еластичною.

Побужжя

ПобужжяУ Миколаївській області знаходиться ландшафтний заповідник – Гранітно-степове Побужжя. Він примітний тим, що знаходиться на суші без занурення в морські глибини вже більше 60 мільйонів років.
Саме тут були виявлені унікальні представники рослинного і тваринного світу, що занесені до Червоної книги України та Червоного списку Європи. Всього налічується близько 86 видів рідкісних рослин і тварин, які продовжують своє існування на території Побужжя.
Альпіністи ж будуть у захваті від величних гранітних скель, іноді досягають більш ніж п’ятдесятиметровій висоти.

Кам’яні Могили

Кам'яні МогилиКам’яні Могили – це мініатюрна гірська країна, що розташовується в селі Назарівка Донецької області.
Тут можна спостерігати більше кількість природних скульптур і кам’яних утворень, які туристами сприймаються як фантазії художників. Неповторні гранітні урочища, чий вік сягає понад два мільярди років, не мають навіть приблизних аналогів у всьому світі.
За версією однієї з легенд, поширених серед місцевих жителів, на території цієї гірської країни розташовувався великий місто і королівство, зачароване злим магом.
На сьогоднішній день, Кам’яні могили – частина заповідника Національної академії наук України.

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X