Каппадокія – розташування і цікаві місця

Для більшості туристів Туреччина асоціюється, в першу чергу, з недорогим пляжним відпочинком або, в крайньому, з екзотичним яскравим Стамбулом. І мало хто знає, що в центрі Туреччини знаходиться історична область, знаменита справжніми печерними містами, видовбаними в скелях храмами, долинами, горами і гірськими утвореннями у вигляді гігантських грибів, які по отриманим враженням нічим не поступаються британському Стоунхеджу або знаменитим статуям богів на острові Пасхи. Називається ця місцевість Каппадокія, що в перекладі з перської означає «країна прекрасних коней». До речі, назва цієї області саме історична, на карті ви її не знайдете.

Каппадокія в давні часи і сьогодні

Межі і населення Каппадокії багаторазово змінювалися. Перші згадки про неї відносяться до п’ятого тисячоліття до н.е. У ці стародавні часи на території Каппадокії мешкали хетти і перси, а якийсь час місцевість входила до складу Османської та Римської імперій. На сьогоднішній день Каппадокія простягається до міст Кайсері на сході і Стамбул на заході. Південною межею є місто Ніде і гори Ерджіяс і Хасан, а північною межею служить місто Хаджібекташ.

Каппадокія
Отже, захоплюючі місця і пам’ятки, які будуть цікаві кожному туристу в Каппадокії:

Знаменита долина Кохання

Долина кохання

По-перше, звичайно, це «каміни фей» або долина Кохання, – ті самі величезні «гриби» висотою 20-30 метрів, утворені з гірських порід мільйони років тому. Ніжки грибів складаються з м’якої осадової породи, яка називається туф. Раніше багато гір в цих місцях були діючими вулканами. Попіл, що викидався цими вулканами, протягом багатьох років осідав і утворював туфовий шар. Потім цей туф накрило лавою з тих же вулканів, в результаті утворився міцніший базальтовий шар. Після цього багато років породу руйнували землетруси, перепади температур, дощі та інші природні явища. Завдяки цим процесам ми і можемо тепер спостерігати незвичайні туфові стовпи з базальтовими «шапками». Багатьом вони нагадують не тільки гриби, але і чоловічі органи. Тому називають це місце ще і долиною фалосів.

Підземні храми

Подземные храмы

По-друге, інтерес для туристів представляють екскурсії в церкви, видовбані прямо в скелях. Гірська порода тут не дуже тверда, тому виконання такої роботи не вимагало так багато зусиль, як можна собі уявити. Каппадокія здавна вважалася незвичайним місцем, тому саме сюди воліли приходити християни-аскети. Тут вони спочатку селилися в гротах, які ставали для них своєрідними келіями, а потім стали створювати храми, між багатьма з яких до цих пір існують таємні ходи. Таких уцілілих храмів налічується близько 350. Кожен являє собою невелику кімнату з невибагливими умовами.
Багато з цих храмів і підземних ходів спеціально обладнані для відвідування туристів. Колодязі, з яких давні люди діставали воду, закриті люками. Встановлено сучасні світильники та зручні сходи.

Підземне місто

Подземные города Каппадокии

По-третє, це цілі підземні міста. Один з них знаходиться біля селища Саратлі. Місто Деринкую простягаэться на кілька поверхів вниз, обладнане вентиляційними шахтами, коморами, колодязями, загонами для тварин і багато іншим.

Подземный город Деренкую

Подібні міста жителі Каппадокії використовували в якості сховищ. Коли нападали вороги, жителі спускалися під землю. Запасів продовольства вистачало на кілька місяців. Зручно було й те, що викурити людей з такого міста не представлялося можливим. Дим не проходив нижче першого ярусу, так що люди залишалися в цілковитій безпеці.

Незвичні музеї та готелі

Зазвичай дводенна групова екскурсія обмежується відвідуванням саме цих трьох місць. Краще приїжджати до Каппадокії самостійно і, бажано, на термін не менше тижня. У цій місцевості надзвичайно багато цікавого. Наприклад, музей волосся Аванос.

Музей волос

Протягом багатьох років 16 тисяч жінок різного віку і національностей залишали тут по пасму волосся, до кожного з яких прикріплювали бірку зі своєю адресою. Стіни, підлога і стеля музею повністю обвішані такими пасмами.
Для туристів, яким буде мало всієї цієї екзотики, працює готель Юнак Авлері, розташований прямо в скелі.

Готель Юнак Евлері

Кожна кімната готелю видовбана в гірській породі, а між собою номери з’єднані вузькими коридорами і сходами.
Про цю турецьку місцину можна говорити нескінченно. Тому краще поїхати в Каппадокію з нами і побачити на власні очі не тільки ці знамениті місця, а й інші, не менш захоплюючі. Розчарованими ви не залишитеся.

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X