Відпочинок в Карпатах в різних форматах

Головне в будь-якому відпочинку не тільки можливість змінити одноманітну обстановку і урбаністичні пейзажі на щось більш вражаюче, але і врятуватися від стресів, усамітнитися, дати перепочинок втомленому організму. Одним з кращих місць для релаксації, тісного спілкування з природою, активного проведення часу, лікування і повного відпочинку від круговерті повсякденних турбот є Карпати і Закарпаття.

Гірськолижний відпочинок в Карпатах

Організовані тури в Карпати найчастіше асоціюються з пишністю гірських схилів і облаштованими лижними трасами. Дійсно, гірськолижний відпочинок в Карпатах на курортах надзвичайно популярний. Це обумовлено і тим, що для поїздки немає необхідності оформляти візу і мати закордонний паспорт, і тим, що вартість відпочинку на курортах значно нижче, ніж в «гламурному» Куршевелі. Та й дорога до Карпат вийде дешевше, ніж до будь-якого іншого гірськолижного курорту. Любителям самостійних подорожей дістатися до Карпат можна без особливих зусиль на автомобілі, дотримуючись курсу на Івано-Франківськ. Тим же, хто вважає за краще відпочивати організовано, досить придбати путівку в санаторій. Всі залізничні і авіашляхи в Карпати проходять через Львів.

Катання на лижах
Самостійні подорожі в Карпати добрі тим, що дають можливість не тільки відчути свободу, але і насолодитися унікальними пейзажами, перейнятися атмосферою древніх міст, побувати в старих замках і поступово відчути красу розміреного сільського життя без суєти і жорстких дедлайнів. Місцеве населення до туристів завжди ставиться з щирою гостинністю і привітністю. Горезвісний горянський темперамент не властивий карпатським гуцулам, які дуже релігійні, спокійні і політично нейтральні. Поринути у своєрідний побут і традиції місцевого народу, відчути колорит сільського життя можна, поселившись в одному з поселень. Тут є можливість не просто дешево зняти кімнату, але і за невелику доплату насолоджуватися ароматами і смаками місцевої кухні. Господині невеликих пансіонатів з задоволенням готують гостям традиційні гуцульські булочки-книші з бринзою і кукурудзяну кашу з грибами і шкварками.
Зняти житло в Карпатах за таким варіантом обійдеться набагато дешевше, ніж, наприклад, номери в Буковелі. Правда, проживання в приватному секторі має один недолік – до підйомників добиратися далеченько. Тому, якщо поїздка в Карпати пов’язана, перш за все, з катанням на гірських лижах, зручніше все-таки селитися якомога ближче до самого курорту, де підйомники на траси знаходяться в крокової доступності.
Зимовий відпочинок на гірськолижних курортах гарний ще й тим, що з настанням сезону тут панує бурхлива атмосфера, яка досягає свого апогею в Різдво, Новий рік і зимові канікули. Тим же, хто має непереборне бажання випробувати лижні траси Карпат, але при цьому розумно заощадити на житло варто планувати поїздку на лютий або березень. У цей період основна маса активних туристів вже роз’їжджається, на підйомниках і трасах немає стовпотворіння, а ціни на житло знижуються в рази.
Будучи в Карпатах в розпал гірськолижного сезону не можна не відвідати вершину гори Довга, звідки відкриваються приголомшливі панорамні види Карпат і видно Говерлу – найвищу гору Хребта Чорногора.

Вид на Говерлу з Буковеля

Помилуватися красою і зігрітися ароматним чаєм з зборів карпатських трав можна в одному із затишних ресторанчиків, розташованих на вершині. З Буковеля на вершину Довги можна потрапити на підйомнику, а коли в горах сходить сніг, тут часто проводяться піші багатоденні походи з особливою туристичною романтикою.

Санаторії і активний відпочинок на природі

Тури в Карпати можуть бути не тільки в форматі активного гірськолижного відпочинку. У ці спокійні, віддалені місця приїжджають підлікуватися від вікових захворювань і всіх негативних наслідків цивілізації: стресів, алергічних реакцій, неврозів, бронхіальної астми, перевтоми, емоційного виснаження і депресій. Санаторії Карпат пропонують лікування із застосуванням не тільки сучасних ефективних методик, а й з використанням унікальних природних ресурсів місцевості: мінеральних джерел, солоних гірських озер, гірського повітря, цілющого мікроклімату карстових печер.

Відпочинок в санаторіях

Безпосередня близькість Карпат до єврозони обумовлює високий рівень сервісу в санаторіях, властивий зазвичай тільки лікарням Західної Європи. Приїхати підлікуватися в Карпати можна протягом всього року, орієнтуючись на власні захоплення і можливості. Так, лікування можна поєднати з риболовлею, кінними прогулянками, одноденними походами в гори, екскурсіями по місцевих визначних пам’ятках, фестивалями народних промислів і ремесел, святами.

Екотури з проживанням в гуцульських селах

Екотури в карпатських селах

Багато хто віддає перевагу організувати поїздку в Карпати в форматі етнографічного або сільського екотуру з відвідуванням невеликих сіл і проживанням серед місцевого населення, тісним знайомством зі звичаями і колоритом життя гуцулів, відвідуванням заповідних місць Карпат та наглядом за розвитком екосистем краю.

Сімейний відпочинок

Не менш поширений і сімейний відпочинок в Карпатах, як альтернативний варіант поїздці на море. Унікальний клімат, цілюще повітря, багатющі природні ресурси і відсутність шкідливих виробництв визначають екологічну чистоту краю. До того ж вартість поїздки в Карпати сім’єю з комфортним проживанням і розвагами буде все одно дешевше, ніж виїзд на морське узбережжя Єгипту, Болгарії чи інших курортних країн.

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X