29.07.2015 Десять цікавих фактів про гори

2269_6

1. На Землі є принаймні 100 гір, висота яких від рівня моря перевищує 7200 метрів, всі вони розташовані в центральній і південній Азії. Сумарна висота перших десяти складає приблизно 83,78 кілометра – поставлені один на одного вони всього на 16,22 кілометра не “дотяглися” б до офіційної межі космосу.

2. Сумарна висота 100 найвищих гір складає приблизно 754,5 кілометра. З такої висоти можна побачити об’єкт, що знаходиться на відстані приблизно 3,19 тисячі кілометрів – це майже те ж саме, що з Нью-Йорка побачити Лос-Анджелес. Світло у вакуумі проходить таку дистанцію за 0,002517 секунди.

3. Висота гори Еверест – 8848 метрів. Її можна порівняти з товщиною озонового шару Землі, але приблизно в чотири рази менше максимальної висоти, з якої коли-небудь стрибав землянин – Фелікс Баумгартнер.

4. Найвищою у світі горою, яка ще не скорилася людині, вважається Гангкхар Пуенсум в Бутані з висотою над рівнем моря 7570 метрів. З такою висотою гора могла б легко пройти через найбільше кільце Великого адронного коллайдера.

5. Найчастіше на Землі, за деякими даними, люди підкорюють гору Монаднок в американському штаті Нью-Гемпшир. Висота її вершини над рівнем моря – 965 метрів, це приблизно 4825 хвилястих папужок або 965 новонароджених слоненят.

6. Найбільший вулкан на Землі – гавайський Мауна Лоа. Його обсяг оцінюється приблизно в 75 тисяч кубічних кілометрів – це значить, що в нього цілком помістилося б Каспійське море і ще вистачило б місця для Ладозького озера, найбільшого прісноводного озера в Європі.

7. Висота «надводної» частини Мауна Лоа – 4169 метрів. Це п’ять веж «Бурдж Халіфа», поставлених один на одного, або більше 434,27 тисячі стандартних кубиків «Лего». Доречі, таку вежу з них скласти не вийде – пластик, з якого зроблені кубики, почне ламатися від тяжкості при висоті вежі в 3,5 кілометра.

8. «Істинна» висота Мауна Лоа з урахуванням підводної частини і з самого початку його «вибухової» історії може досягати 17 тисяч метрів – таким чином, Мауна Лоа майже наздоганяє найвищі гори Сонячної системи, гору Олімп на Марсі та гору в центрі кратера Реясільвія на астероїді Веста (обидві – понад 20 кілометрів).

9. Найвищий активний вулкан на Землі – чилійський Охос-дель-Саладо висотою 6893 метра. Це десь 63 ракети Saturn V, найвищої в історії космонавтики, або 59,6 секвої Гіперіон на півночі Каліфорнії, найвищого дерева на Землі.

10. Місто Вічіпруф в австралійському штаті Вікторія стверджує, що однойменна гора в ньому – найменша в світі. Її висота становить 43 метри. Загальновизнаного визначення гори не існує, але в багатьох країнах горами вважаються об’єкти з висотою більше 609 метрів.

Джерело: ria.ru

Подпишитесь на нашу рассылку, чтобы не пропустить интересные предложения

Ваше имя

Ваш e-mail

X
Підпишіться на нашу розсилку, щоб не пропустити цікаві пропозиції

Ваше ім'я

Ваш email

X